:: Pansiyon Fotografları

 :: Fethiye

 :: Ziyaretçi Defteri

 :: Ziyaretçi Fotorafları

 :: Fiyatlar ve

Uygulamalarımız

 :: Rezervasyon

 :: İzci Kampı

 :: Japon Okulu

 :: Fethiye Kültürü

 :: Hakan Özoğlu

Tatil Anıları

 :: Halil Ünal

Tatil Anıları

 :: English

 

 

gofethiye

hotelsinfethiye

             Ben Hakan ÖZOĞLU. Eşim Hülya ve 1 yaşındaki kızımız İrem ile  tatile çıktık. Ben Fizik Öğretmeniyim eşim ise,anaokulu öğretmeni. Kırıkkale’de görev yapıyoruz.

             Geçen yıl yazın kızımız dünyaya geldiği için tatile gidememiştik. Kızımız 1 yaşına geldi. Artık tatile gidebilirdik. Her ne kadar çevremizdeki kişiler 1 yaşındaki çocukla tatile gidilir mi diye söyleseler de biz tatile gitmeye karar vermiştik.

           Ama nereye gidecektik. Gitmek istediğimiz yerler arasında Bodrum, Aydın, Karadeniz turu ve birkaç yer daha vardı. Bir gün sendikaya gitmiştim. Orada konu tatilden açıldı. Ben de gidecek yer arıyorum dedim. İl başkanı bana bir broşür verdi burayı değerlendir dedi. Çok güzel olduğunu söylüyorlar dedi. Akşam İnternet ten Çiğdem pansiyonun web sitesini inceledim. Benim amacım 4 yada 5 yıldızlı bir otele gidip akşama kadar orada pineklemek değildi. Gittiğim yerin tarihi ve turistik yerlerini gezmek idi. Kıyaslama yaptım Fethiye’ye Çiğdem Pansiyona gitmeye karar verdim. Nisan ayı idi hemen 15-22 Temmuz ’a 1 Haftalık rezervasyon yaptırdım. 

        14 Temmuz sabahı Kırıkkale’den özel arabamızla yola çıktık. Saat 9:30 da guzel bir yerde  durup eşimin evde hazırladıkları ile  kahvaltı yaptık. Saat 12 gibi Afyon’a vardık . Orada eşimin teyze oğlu vardı. Orada bir gün hem ziyaret hem de dinlenmek için mola verdik. 15 Temmuz sabahı 9’da yola çıktık. Çiğdem pansiyona 15 civarında geldik. Yolda gelirken sık sık mola verdik.

          Çiğdem pansiyona geldiğimizde Necdet bey ve ekibi akşam yemeği  hazırlığında idi.

Selam verip kendimizi tanıttık. Oramız ayrılmış bizi bekliyordu. 13 numaralı odaya çıktık. Odada biraz dinlendikten sonra akşam yemeğine indik.

         Pansiyon çok hoşumuza gitmişti. Gerçektende güzel ve sakin bir yerdi.Akşam yemeğini de yiyince iyi bir tercih yaptığımıza karar verdik.

        Necdet  beye Fethiye’de nerelere gidebileceğimizi sorduk. İlk olarak bize Katrancı yada Günlüklü plajlarına gidip denize girebileceğimizi söyledi. Sabah arabamıza atlayıp doğruca Katrancı plajına gittik.                

 


Katrancı Plajından bir görüntü size


Uykudan yeni kalkan kızımız Ferrari’si ile
Katrancı plajının  anayoldan romantik manzarası

           O gün biraz denizde yüzdükten sonra öğle vakti tekrar evimize döndük. Evimiz diyorum çünkü gerçektende çok hoş bir yer Çiğdem Pansiyon.  Pansiyonda biraz dinlendikten sonra Fethiye Merkeze gidelim dedik. Saat 3 gibi Fethiye’ye hareket ettik. Fethiye’ yi şöyle bir gezdik
 


Fehiye
de Gün Batımı

Fethiye de kordon gezintisinde

Necdet bey Akşam bize 12 Adalara gitmek istediğimizi sordu. Çok güzel bir fikirdi ama bebişimiz ile zor olacağını düşünerek gitmek istediğimiz ama kızımız hasta olabilir diye gidemeyeceğimizi söyledik. Onlarda hiçbir şey olmayacağını rahat edeceğimizi söyleyip bizi gitmeye ikna ettiler. Ancak korkuyorduk kızımız hasta olacak diye…

Sabah erkenden kalkıp hazırlığımızı yapıp yola koyulduk. Necdet bey bizi minibüs ile gezeceğimiz tekneye bıraktı. Saat 10 da teknemiz hareket etti. Çok fazla yer gezdik 1 gün boyunca. İşte size fotoğraflar…

 

Tekneden bir görüntü

Kızımız Klopatra hamamı kalıntıları

arasında yüzme öğreniyor 

  

Teknede İrem ile

 Fethiye ye geldiğinizde mutlaka 12 adalar turuna çıkmanızı tavsiye ederim.El değmemiş kıyıları  ve masmavi denizi başka hiçbir yerde  göremezsiniz...

                         Fethiye gerçekten ilginç bir coğrafyaya sahip bir yerde sıcaktan yanarken diğer yanda kendinizi serin suların ferahlığına bırakabilirsiniz.Saklıkent doğanın bütün güzelliklerini yaşayabileceğiniz bir yer.Size tavsiyem sadece gezinizi Saklıkent ile sınırlamayın  yolunuzu üzerinde olan  doğanın güzelliğinin insan eliyle nasıl güzelleştiğini görmek için Yakaparka da mutlaka uğrayın.


Yakapark
ta  ailemle

Yakaparkta yemeğimizi yedik.Size tavsiyem saklıkent gezinizde mutlaka bu güzelliklerin arasında  havuzlarını gezdikten sonra alabalık yemeniz.
Yakaparktan
çıktıktan eğer tarihi mekanlara meraklıysanız Tlosa da uğramanızı tavsiye ederim.

 
 


Uçan at Pegasus’un yaşadığı tarihi kent  Tlos

Evet en sonunda Saklıkente geldik.Gerçekten isminin hakkını veren bir yer.Gerçekten içine girinceye kadar nasıl bir güzellikle karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz .
 

Saklıkent’ ten   kalyon     manzaraları

 Saklıkentten çıktıntan sonra doğanın bize verdikleri için teşekkür edeceksiniz....

İrem Saklıkentten  geldikten sonra ben yüzecem dedi. Doğruca pansiyonun havuzuna gitttik

 


Pansiyonumuzun çocuk havuzunda,  Havuz bana biraz küçük ama
J

 


Ölüdeniz Kumburnu

Ölüdeniz‘in genel görünüşü

19 Temmuz’da Ölüdeniz e gittik. Fethiye denilince akla gelen ilk yer olan ölüdeniz mavinin her tonunu görebileceğiniz bir yer.Büyük bir yüzme havuzunu andıra ölüdeniz eğer bizim gibi küçük çocuğunuz varsa  rahat edebileceğiniz bir yer.


İrem keyfi yerinde

Ölüdeniz de güzel bir gün geçirdikten sonra sonra tekrar evimize döndük. Tatilde günün büyük bölümünü denizde geçirdiğimiz için pansiyona çok aç dönüyorduk .Ama pansiyona vardığımızda hiçbir zaman hayal kırıklığına uğramadık çünkü bizi her zaman birbirinden güzel yemekler bekliyordu.

      Akşam yemeğini yedikten sonra pansiyondaki diğer konuklar ile okey oynadık.Pansiyonumuzdaki aile havası bizim diğer insanlarlada çabuk kaynaşmamızı sağlıyordu.

 


Günlüklü Plajı

Günlük ağaçları

20 Temmuzda Günlüklü plajına gitmeye karar verdik. Günlüklü plajı da evimize yakındı.Burada daha önce hiç görmediğimiz günlük ağaçları gördük.İlk vardığınızda yanlış yere geldik diye düşünebilirsiniz bunun nedeni günlük ağaçlarının haşmetiyle sahile ulaşıncaya kadar bir tünel oluşturmasıdır.

 


Büyük havuzda İrem‘le beraber

Çiğdem Pansiyon (Evimiz)

21 Temmuzda canımız bir yere gitmek istemedi. Pansiyonda kaldık. Kızımız ile havuzda yüzdük. İrem suyu gördüğü zaman hemen oynamak istiyordu. Suya girdiği zaman ise çıkmak istemiyordu.Çıktığı zaman ise yaygarayı basıyordu.


Pansiyonumuzda  oturma yerlerinde dinlenirken

Bir haftalık tatil çok çabuk geçmişti. Burada çok güzel arkadaşlıklar kurduk. İlker bey ve hanımı bunlardan sadece biri… Necdet bey ve eşide gerçekten çok iyi insanlar.

Buraya geldiğimiz için gerçektende çok mutlu olduk. Çok doğru bir tercih yapmışız.Eğer tekrar fethiye’ye gelecek olursak kesinlikle geleceğimiz yer ÇİĞDEM PANSİYON olacaktır.

           Böyle bir yeri açtıkları için Necdet bey ve Eşine çok Teşekkür ederiz..

22 Temmuzda sabah vedalaşarak pansiyondan ayrıldık. Pamukkale’ ye doğru yola çıktık.

Hakan-Hülya-İrem