:: Pansiyon Fotografları

 :: Fethiye

 :: Ziyaretçi Defteri

 :: Ziyaretçi Fotorafları

 :: Fiyatlar ve

Uygulamalarımız

 :: Rezervasyon

 :: İzci Kampı

 :: Japon Okulu

 :: Fethiye Kültürü

 :: Hakan Özoğlu

Tatil Anıları

 :: Halil Ünal

Tatil Anıları

 :: English

 

 

 ZİYARETÇİ SAYFASI
(pansiyonumuzda kalanların e-mail ve mektuplarından hazırlanılmıştır.)


Merhabalar Necdet Bey, Bursa’dan selamlar…         Pansiyonunuzu İnternetten    buldum.     Çekinerek geldik. Pansiyonunuzu  ve  sizleri   görünce iyi  bir tercih yaptığımızı  anladık.      
      Kahvaltıdan sonra  arabamıza, binip tavsiye ettiğiniz  yerlere   gezmeye      çıkıyorduk.  Pansiyonunuzun  gezilecek yerlerin tam ortasında olması çok iyi. Fethiye ‘nin  gezilecek  doğal güzellikleri ve   plajları çok.  Gezmekle zor biter. 6 gün durmadan gezdiğimiz halde bir çok yeri göremedik.İnşallah seneye. 

      Kahvaltıda gözleme pişiren ve yöresel yemekler hazırlayan, mutfaktaki bacılarımıza  teşekkür ederiz. HAYIRLI İŞLER VE BOL KAZANÇLAR DİLERİM               Bekir Özel        ozelspor@mynet.comSevgili Necdet  Bey ve ailesi,  Pansiyonunuzda kaldığımız süre boyunca yemeklerinizden, odalarınızdan ve hizmetlerinizden çok memnun kaldık.   Hizmetleriniz 5 yıldızlı hotelleri  aratmıyor Düzenlediğiniz turlarla Fethiye’nin her yerini gezdik ve gördük..Artık Fethiye’de  şirin bir tatil yerimiz var. Böyle güzel bir tatil yeri  hazırladığınız için teşekkür ederiz.Tekrar birlikte olmak dileği ile hayırlı işler ,,,  Mehmet Taner Doğru m.tanerdogru@mynet.comSevgili Atasever Ailesi, 

     Dr Hakan Bey’in tavsiyesi ile  geldiğim pansiyonunuzda güzel bir tatil geçirdik. Çok teşekkür ederiz.

     5 günlük tatilimizde    Katrancı, Ölüdeniz, Kayaköy, Tlos, Yakapark ve Saklıkent’i gezdik. Akşamları da  Fethiye’ye ve Çalış ‘a gittik.
     Çiğdem Pansiyon öğretmenlerin çoğunlukta olduğu bir yer. Ortam güzel ve samimi.Çalışanları saygılı ve güleryüzlü. Bahçesi ağaç ve çiçeklerle dolu. Havuzu büyük ve temiz. Yemekleri lezzetli. Gezmeyi sevenler için Fethiye bir cennet. Gezmekle bitmez.

       Gelecek yaz görüşmek dileği ile… selamlar  Dr Kemal Kaya


Slm çok stresli ve yorucu bir çalışma yılının ardından eşimle beraber tatil için nereye gideceğimizi araştırmaya başladım, İnternetten  Çiğdem pansiyonu bulduk.Daha önce pansiyonda kalmadığımız için eşim ve ben tereddütte kaldık.Giderken hatta pansiyonu görene kadar bile çook rahat değildik.Ama pansiyona girdiğimiz andan itibaren çalışanların güler yüzlülüğünü ,ilgisini ve içtenliğini gördük ta ki pansiyondan ayrılana kadar… .

  .Odalar çok temiz.  Duş-tuvalet ,mini buzdolabı , sıcak su  klima tv…var. Leziz yemekler, kablosuz internet ve plaja ücretsiz servis aradığımız herşey vardı. Sırasıyla Katrancı plajı Saklıkent  Ölüdeniz tekne turu, Fethiye merkez gezileri yaptık .ve de çook memnun kaldık.bu sitede bu yazıyı okuyan arkadaşlar içlerinde bir tereddüt kalmadan bu müthiş ortamı solumak için acele etsinler . Ben ve eşim, Necdet bey ve ailesini ,çalışanlara ve pansiyonun diğer sakinlerini tanımaktan çok mutlu olduk.İnşallah gelecek  senede Çiğdem pansiyondayız ve herkese de tavsiye edeceğiz.   Hüseyin Korkmaz hsyn_krkmz73@hotmail.com    istanbul


İlk defa bu kadar güneye indik hep birlikte,
İlk defa dönmek istemedik köyümüze,
İlk defa belki de dolu dolu yaşadık örrümüzden bir hafta,
Ama son olmayacak nefes aldıkça...
Günay Karataş -İstanbul günaykaratas@5m-elekromekanik.com
 


Çiğdem Pansiyonun Havuzunda YüzerkenMerhaba Necdet  Bey, pansiyonunuzda geçirdiğimiz güzel tatiller  için ailem adına teşekkür ederim,

    Sağladığınız huzurlu dost ortamı, yemekleriniz  ve çalışanlarınız bizi tatil olunca ÇİĞDEM PANSİYON ‘a çekiyor. Gittiğimiz tatil yerlerinde sizleri arıyoruz… bulamıyoruz….koşarak geri  geliyoruz.. Kış boyunca konuşacağımız  tatil anılarımızda hep siz varsınız…..

Havanızı, suyunuzu ve güler yüzünüzü özlüyoruz. Buradaki dostluklar yıllarca devam ediyor…     Biz dört yıldır Fethiye’nin ve Çiğdem pansiyonun abonesi olduk.

Nice güzel tatillere öğretmenim…..     Murat Yeşilkaya Buca İZMİR

Sayın Öğretmenim, pansiyonunuzu bir arkadaşım tavsiye etti.  Oğlumla rahat edebilir  miyiz diye çok düşünerek geldim. Hatta  oğlumun rahat etmesi benden daha da  önemliydi. Oğlunuz Mehmet ve diğer  ailelerin çocukları oğlumu   aralarına aldılar. Benden hiç ayılmayan  Umut, arkadaş ortamında beni aramaz oldu.

  Oğlumun arkadaşlarının gittiği turlara katıldık. Fethiye’nin güzel yerlerine   gittik, gördük ve bol bol yüzdük.. .Oğlumda,  bende gerçekten  tatil yaptık.

      İzmir'e döndükten sonra bile aklımız hala  Çiğdem pansiyondaydı....Şu anda ocak ayındayız ve oğlum dün "anne yaza tekrar Necdet amcaların yerine gider miyiz" diye sordu. Bizde bu kadar güzel anılar bıraktığınız için çok teşekkür ederiz...Şimdiden yaz için planlar yapmaya başladık bile...Sevgiler. Mehtap-Umut-Berfin


Necdet Bey, Biz Bursa'dan  Altunel Ailesi.
      Geçen yaz eşimle beraber tatilimizi pansiyonunuzda       geçirdik. Pansiyonunuzu  bir arkadaşımız  tavsiye etmişti. İyi ki etmiş…   Biz de başkalarına tavsiye edeceğiz.   Otogara almaya geldiniz..Otogarda  karşılanmamız  büyük  bir incelik . Bu hizmeti yıldızlı oteller bile yapmıyor,  Odalarınızda  gereken her şey var. Klima,TV,duş, tuvalet, buzdolabı… Açık havada Nefis Kahvaltılar,. Akşam Yemekleri  .. salatalar  zeytinyağlı sebze yemekleri... mangalda köfteler…..balıklar….Bir hafta nasıl geçti anlayamadık. Düzenlediğiniz  turlarla her yere gittik.Ölüdeniz,Katrancı,Fethiye Çarşısı, Saklıkent, 12 adalar tekne turu çok harika idi……. Yeniden görüşmek ümidi ile… Nurdan -Özcan ALTUNEL termalrez@kervansarayhotels.com
   
 


Selam biz Uşak tan Mahmut-Songül Kuzu,
Tatilde nereye gidelim diye yer ararken , internet ten arama yaptık.. Yüzlerce seçenek önümüze geldi Öğretmen olmanız nedeniyle, sizin yerinizde karar kıldık. Peşinatımızı yatırdık. Rezervasyonumuzu yaptırdık. Otobüsle Fethiye garajına inince, geldik diye aradık. 10 dakika sonra bizi Mehmet’in bizi almaya gelmesine çok memnun olduk.
Pansiyonunuz çok güzel…. tam kafa dinlemek için yapılmış sanki. …Denize uzaklığı 2 km. yürümeyle 10- 15 dk. Yemekleriniz çok güzel. Ablaların pişirdiği zeytinyağlı sebzele yemekleri, tavuk, balık,et kavurma ve köfte. Mezeler ve salatalar harika En güzeli de sürekli taze çay olması Pansiyonun o güzel çayı tüm yorgunluğu üstümüzden atıyordu ... Gündüzleri genelde plajlardaydık. Turlarla dolmuş fiyatına Ölüdeniz , Saklıkent, Dalyan... gibi yerlere gitme imkanı var. . Bulduğumuz ilk fırsatta görüşmek üzere .....Mahmut Kuzu Öğretmen kuzumahmut@hotmail.com

 


Bizim okuldan bir öğretmen arkadaş  Fethiye  Çiğdem pansiyona tatil yapmış. Fethiye çok güzel… Çiğdem pansiyonda çok rahat ettik.. emekli  öğretmen işletiyor diye Her fırsatta anlatır. Biz de karar verdik gidelim görelim diye. Eşim ve iki  kızımla düştük yollara… bulduk Çiğdem pansiyonu…

Gerçekten kendi evimiz gibi rahat ettik .Necdet Bey , eşi Ayşe ve çalışanları çok iyi karşıladılar….

Pansiyonda kalanlar genelde   öğretmen aileler, Hemen kaynaştık. Sohbetlerimiz Okuldan gezdikleri yerlerden . Kızlarım  hemen yaşıtları ile kaynaştılar. Havuzu çok sevdiler.

Kızlarımızı havuzdan zorla çıkarıp, plaja gidiyorduk Fakat kızlarımız haydi pansiyona geri dönelim diyordu.  Çiğdem pansiyonda tatil yaparak dinlendik eğlendik ve birçok dost kazanarak geri döndük. Döneli daha birkaç gün oldu …Şimdiden özlemeye başladık Çiğdem pansiyonu     Yasemin,Eylül,Esin ve Fatih Öztug   foztug@mynet.com.tr


Hayatımda geçirdiğim en güzel tatillerden biriydi..
yolum bir daha fethiye'ye düşerse kesinlikle ''çiğdem pansiyon''
evinizdeymiş gibi rahat etmek istiyorsanız kesinlikle gideceğiniz tek adres fethiye'de''çiğdem pansiyon''olsun..
ben necdet bey ve ailesine misafirperverliklerin'den dolayı çok teşekküreder... ve en güzel tatil resmimi yollamak isterim ...''ölüdeniz''turu dönüşü ,uğradığımız ''kaya köy yolunda çekilmiştir...

 


Çiğdem pansiyonu internetten araştırıp, rezervasyon yaptırmıştık. Sadece 3 gün kalacaktık. Fethiye’de otogardan bizi aldınız. Pansiyona girdiğiniz an, pansiyonda kalanlar size hoş geldiniz, nasılsınız diyordu.

Her sabah birbirinden güzel yiyeceklerle kahvaltı yapılıp kahvaltının ardından sevgili Mehmet Çalış Plajına ve Katrancı Plajına götürüp sonra gelip alıyordu. Denizden gelince  taze demlenmiş çayı oluyordu. İstediğiniz zaman keyfinize göre çay içebilmek çiğdem pansiyonun bir diğer güzel yanı.

Akşam yemekleri çok çeşitli, taze  ve çok lezzetli. mutfakta  çalışan teyzelerimizin ellerine sağlık. Akşam yemeklerinde Necdet amcamız tek tek masalara gezip yarın ne yapacaksınız diye  sorup ona göre ertesi günün turlarını ayarlıyordu..Yörük çadır da eğlenmeli:) Orası gerçekten çok güzel bir yer..

Pansiyonda kalanların hepsi ile dost olmuştuk. Pansiyona yeni gelenlere hoş geldiniz deyip pansiyondan, ve Fethiye’den söz ediyorduk. . 3 gün diye gelip, 6 gün kalmıştık. Gitme   saatimiz geldiğimizde oradan hiç ayrılmak istemedik. Bırakılacak bir ortam değildi. . Mehmet ve pansiyondaki arkadaşlarımız otogara götürüp uğurladılar.

Biz her şey için başta Necdet amcamıza ve sevgili eşi Ayşe teyzemize ,oğulları çılgın çocuk Mehmet e, güzel çayları demleyenlere sevgili ,akşam yemeklerinde servise yardım eden Büşra ve Nurfidan’a,mutfaktaki teyzelerimize yürekten teşekkürler.İyi ki geldik ve sizlerle tanıştık.Seneye daha uzun  bir tatilde tekrar görüşmek üzere.Sevgiyle    kalın..., EKE AİLESİ...(MİHRİBAN,NERİMAN,BANU,EZGİ) 


 

Bir mutluluğumuz var , biliyoruz ki yolumuz tekrar oralara düştüğünde bizi aile sıcaklığı ile buyur   edecek dostlarımız var. Sırf bizi değil hepinizi,  hepimizi aynı konukseverlikle ağırlayacak onlar 14 yıldır her konuklarını ağırladıkları gibi.

www.cigdempension.com bu adresi kenara not etmenizi  ve her sayfasını incelemenizi öneririm. Fazlasını görüp eksiğini göremeyeceksiniz.Ey güzelim Fethiye, Çiğdem Pansiyon,  aklımız sizde kalarak İstanbul’un kasvetine dalıyoruz ya.Döner dönmez mısralar döküldü damla damla. Görüşmek üzere gelecek yazda. 

FETHİYE 

Cihan’ımla ver elini                                      
Deniz kum dedik gittik
Bitti gitti işte dört gün
Biz küskün,  omuzlar düşük
Döndük kürkçü dükkanına
Valizimizi açtık deniz koktu
Getirmişiz ya Fethiyeyide
En yoğun dalgalı maviyi
Püfür püfür sahil esintisini
Terliklerimizde kumsal kırıntıları
Tenimizde güneş kızılı
Fotoğraf makinasını çıkardık
İçinden yine sen çıktın Fethiye
Çiğdem Pansiyonun gülen yüzleri
Her karede sıcak
Her karede sevgi dolu 
Konuksever dost insanlar
Arsız Zilli, zıp zıp tavşanlar
Cennet gibi bir bahçe
Çicek çiçek her yer çiçek
Buram buram yasemin kokuları
Akşam yemeklerimize renk katan
Akşam sefaları
Olur mu ya biz burada
Cennet orada
Kalk gözünü sevdiğim Cihanım
Doldur valizi  gidelim
Bize buralar değil yakışır oralar
Hiç bakmadan geriye
Sadece seninle birlikle
Mavi yeşil özgürlüğe

Belgin ÜNLÜÇERÇİ  13.09.2010

7 gün   boyunca bizleri çok güzel  şekilde  ağırladınız. Kaldığımız süre içinde  hiç sıkılmadık ve dolu dolu geçti günlerimiz  Lezzetli  yemeklerizden ve , güler yüzünüzden çok memnun kaldık.Çiğdem pansiyon  5 yıldızlı  otel hizmeti veriyor... Artık  Fethiye'de  bir  evimiz var...Her şeyin  gönlünüzce olmasını dileriz    Nevin- Taci Dalgalıdere

 

 


Sevgili Necdet Öğretmenim,

 Oluşturduğunuz aile ortamında , dostluklar ve sohbetlerle  rüya gibi tatil geçirdik. Her gelenle ayrı ayrı ilgilenmeniz. Yemekleriniz, hizmetleriniz ve fiyatlarınız çok iyi

 Fethiye’de tatil doğru karar. Kalacak yer olarak Ölüdeniz olması gerekmiyor. Ölüdeniz sadece bir gününüzü ayırmanız yeterli. Saklıkent, Kayaköy, Tlos, Katrancı plajı, Çalış plajı,Dalyan,Yakapark, Yeşilvadi ye de birer gününüzü ayırmanız gerekli, Bu güzel yerleri görmeden Fethiye’yi görmüş olmazsınız.

Pansiyonunuzda hergün değişik mezeler, yemekler var. Kuyruk yok, rus turist yok. Demleme çay var, dostluk var, sohbet var.                                                                      

  Teşekkür eder, gelecek yaz tatilinde buluşmak dileği ile …….Hayri Sayan  Ankara


Sevgili Necdet Öğretmenim, sevgiler ve selamlar…. İstanbulda yaşamanın ve İstanbulda öğretmenlik yapmanın zorluklarını anlatamam. Bu zorlukları katlanabilmek için, bazı hayaller kurmak gerekiyor. Bu hayallerimden birisini siz gerçekleştirmişsiniz. Tebrik ederim...Ben de emekli olunca bir güney kasabasında  bir yer alıp,  küçük bir pansiyon yapacağım. Pansiyonum Aynı çiğdem pansiyon gibi olmasını istiyorum.

Garajdan karşılamalarınız, odalarınız, yemekleriniz, personeliniz , havuzunuz, sebze bahceniz ,ücretsiz plaj servisiniz, turlarınız, ve güler yüzünüz   çok iyi…. Gelecek yaz yine pansiyonunuza  gelip sizden bu işin püf noktalarını öğrenmeye devam edeceğim. Emekli olunca da pansiyonumu yapmamda  yardımcı olacağına eminim.     Eşinize, oğlunuz Mehmet’e ve personelinize;  sağlıklı ve nice mutlu sezonlar dilerim       hasan karacan

Sevgili Necdet Bey, Tatilimizi genelde  oteller de geçirirken ilk kez değişiklik yaparak pansiyonda kalma kararı verdik. Böyle olunca gün boyu havuz başında uyumak ve tıkınmak  yerine doğa harikası Fethiye yi  keşfetme ve gezme şansına sahip olduk. Düzenlediğiniz turlara katılıp Ölüdeniz’e,  Saklıkent’e, Dalyan’a , Kayaköy’e , 12 adalar tekne turuna ve kelebekler vadisine gittik

Ücretsiz servislerle çalış plajına giderek bol bol yüzdük.

. Pansiyonun bahçesinde yetişen taze sebzeler, domatesler , biberler ve salatalıkların tadı harika. Çardaktan üzümleri toplamak ve yemek serbest . Kahvaltılar ve akşam yemekleri harika.  otellerdeki gibi aynı mezeleri tekrar  tekrar  önünüze koymuyorlar. Her gün değişik mezeler ve yemekler yedik.Pansiyonda çay, kahve ve su ücretsiz. İçecekler market fiyatına.

Yeni dostlar edindik. Dostlarla akşamları  Yörük çadırına gidiyorduk. Yörük çadırı çok hoşumuza gitti. Türkü dinleyerek yılın yorgunluğunu attık

Necdet  öğretmenim   bize bu olanakları hazırladığın için çok teşekkürler.  Melih yılmaz  İzmir                Myilmaz06@mynet.com

Necdet Abi ve Ayşe Abla,

       Sayenizde  güzel bir tatil geçirdiğimiz için teşekkür ederiz.  Gecen yaz  Ölüdeniz’de   kalmıştık. Yüksek fiyatlarla kaldığımız  Ölüdeniz’de  sıcaktan   geceleri rahat uyuyamadık. Klima da kullanamıyoruz,    eşim  rahatsız oluyor.   Pansiyonunuzda  akşamları  pencereyi açıp, odayı havalandırıp, rahatlıkla uyuyabildik.                                      

        Pansiyonunuzda  kalan  öğretmen arkadaşlarla  dostluklar kurduk. Birlikte gezip, eğlendik.  Havuz başıda, sizlerle dondurmasına  okey oyunlarımızı  unutulmaz. Yemekleriniz lezzetli ve güzeldi. Zeytinleriniz, yetiştirdiğiniz sebzelerden yaptığınız yemeklerin  tadı damağımızda kaldı.

           Sizleri gördükten sonra bizim de pansiyon işletme hayalimiz oluştu.  Hedefimiz emekli olunca  Çiğdem pansiyon gibi temiz,  fiyatları uygun ve yemekleri lezzetli  pansiyonumuz olması.   İstanbul’dan  sevgi ve selamlarımızla.. Ayten- Nuri  Sarı-istanbul